Bilans z. Dąb

Niedzielny (8.10.2023) mecz z rezerwą Dębu o punkty w klasie B to klasyczne Derby Gminy Wieliszew, a te rządzą się swoimi prawami i trudno wskazać w nich faworyta.

Spróbujmy prześledzić historię tych lokalnych konfrontacji.

Te najwcześniejsze odbyły się ponad 20 lat temu. Do pierwszego doszło 15 sierpnia 2000 r. na boisku w Wieliszewie. W I rundzie Pucharu Polski Dąb przegrał z Impetem 0-4, a bramki dla gości z Łajsk strzelali Gronek Longin, Falęcki Robert, Kuczko Jakub i Skakluk Krzysztof.

Natomiast pierwszy mecz o B-klasowe punkty rozegrano 15 września 2002 r. Impet zremisował na IMPET PARK z Dębem 1-1. W rewanżu 18 kwietnia 2003 r. też był remis 2-2. I jeszcze pamiętny mecz we mgle i świetle elektrycznym 3 października 2004 r. na boisku w Wieliszewie. Do 60 minuty Impet prowadził z Dębem II 3-0 po trzech bramkach głową Tomasza Gralewskiego. Silna mgła i ograniczona widoczność sprawiła, że sędzia przerwał mecz, który później zweryfikowano zgodnie z wynikiem z boiska.

Kolejne awanse Dębu wykluczyły dalszą ligową rywalizację obu sąsiednich klubów. Pozostały jedynie nieliczne gry towarzyskie. W ostatnich latach po reaktywacji Impetu doszło do trzech sparingów z Dębem II, zakończonych wysokimi wygranymi wieliszewian.

Na zdjęciu: Rozgrzewka piłkarzy Impetu przed towarzyskim meczem z Dębem II. Wieliszew, 15.07.2020